יומן ארועים

Bookmark and Share
מסוק סער של חיל-האוויר התרסק אמש פורסם בתאריך 13.08.2006
אלעזר בן לולו

אמש המריא מסוק סער של חיל-האוויר משטח לבנון לאחר שהנחית לוחמים בעומק השטח, נפגע והופל לארץ. מאז תחילת מבצע "שינוי כיוון" ביצע צה"ל למעלה מ- 3000 גיחות מסוקים לשטח לבנון

אמש התרסק מסוק מסוג יסעור (CH-53) של חיל-האוויר בשטח לבנון, הנמצא בשליטת צה"ל. באירוע נהרגו חמישה אנשי צוות אוויר המוגדרים כחללים נעדרים. המסוק התרסק כתוצאה מאש שנפתחה לעברו. קצין בכיר בחיל-האוויר התייחס לאירוע ואמר: "המסוק נפגע מאש שנורתה לעברו, פגע בקרקע ועלה באש. כמו תמיד, יש ירי רב לעבר מסוקים בכל הגזרות, הפעולות שאנו עושים מסוכנות, אבל יש גם הצלחות".

מפקד חיל-האוויר, האלוף אליעזר שקדי, הנחה את מפקדי החיל להמשיך בפעילות המבצעית כרגיל, למרות האסון האווירי.

כאמור, ביממה האחרונה הרחיב צה"ל באופן משמעותי את השימוש במסוקים, שעה שכוחות מיוחדים רבים הונחתו בשטח בחיפוי של כלי-טיס אחרים. בצה"ל הגדירו את המבצע "אחד ממבצעי הטסה הגדולים שידע צה"ל מאז הקמתו", כאשר המטרה היתה השתלטות על אזורי שיגור וטיהור תשתיות טרור.

שמותיהם של חמשת אנשי צוות האוויר הם: רב סרן סמי בן נעים, בן 39, מרחובות, רב סרן (במיל') ניסן שלו, בן 36 מקיבוץ עברון, סרן דניאל גומז, בן 25 מנחלים, רב סמל מתקדם רון משיח, בן 33 מגדרה, ורב סמל (במיל')  קרן טנדלר, בת 26, מרחובות.

מסוק ה"יסעור" של חיל-האוויר