יומן ארועים

Bookmark and Share
מפקד חיל-האוויר: "הטלנו סגר על לבנון" פורסם בתאריך 17.07.2006
ליאור אסטליין

בתדרוך לאמצעי התקשורת שנערך אתמול (א'), סקר מפקד חיל-האוויר, האלוף אליעזר שקדי, את פעולותיו של החיל במהלך הימים האחרונים, הן בחזית הדרום והן בחזית הצפון

את תחילת דבריו ייחד האלוף שקדי להיקף הפעילות של חיל-האוויר. "עד עתה הוצאנו מעל 1000 גיחות של מטוסי קרב, רובן הגדול למשימות תקיפה והפצצה. מערך מסוקי הקרב הוציא עד כה כ-350 גיחות ומערכי המודיעין, תובלה ותובלת-הסער עובדים גם הם כבר מאות שעות באוויר. בנוסף על כך צבר מערך הכטב"ם (כלי-טיס בלתי מאויישים) אלפי שעות פעילות במסגרת מערך החוזי".

האלוף שקדי ציין כי תוצאות הפעילות טובות מאוד, הן בחזית הדרום והן בחזית לבנון. "הפעילות ברצועת עזה לא נפגעה כתוצאה מפעילותנו בלבנון", הדגיש מח"א. "אנו פועלים שם בצורה אינטנסיבית בשיתוף כוחות קרקע וכל יום פוגעים במחבלים ותוקפים מטרות ויעדי מחבלים".
לגבי הפעולה בלבנון אמר האלוף שקדי כי חיל-האוויר פועל בכל רחבי לבנון. "בדרום לבנון אנו תוקפים משגרי קטיושות והיום תקפנו חמישה", ציין האלוף. "במרחב ביירות אנו פועלים כדי לפגוע במתחם החיזבאללה ולהרוס יעדי מפקדות, שליטה, פעילים ואמל"ח. באיזור הבקעא אנו תוקפים מרכזים לוגיסטיים וכך גם בצפון לבנון. מרכזים אלה נתמכים על-ידי איראן וסוריה ומהווים עורף מבצעי של ארגון החיזבאללה".
האלוף שקדי ציין כי למעשה הוטל סגר על לבנון. "פגענו בשדות-תעופה, תקפנו את המעברים בין סוריה ללבנון והשמדנו תחנות מכ"ם לאורך חופי לבנון בשל שיתוף הפעולה של תחנות אלה עם ארגוני הטרור".

מפקד חיל-האוויר עמד בדבריו על אחד מן היעדים המרכזיים של המבצע: "מדינת ישראל דורשת מלבנון ומן הממשלה הלבנונית שתממש את ריבונותה בלבנון ובדרום לבנון ותשתלט על ארגון הטרור הפועל מתחומה. למדינת ישראל אין כל אינטרס בשטח לבנון לבד מהבטחת שלומם של אזרחי ישראל".

מפקד חיל-האוויר, האלוף אליעזר שקדי. צילום: רובי קסטרו