יומן ארועים

Bookmark and Share
לחימה בשתי חזיתות פורסם בתאריך 13.07.2006
נינה מינדרול וליאת בלומברגר

חיל-האוויר ממשיך בלחימה בלבנון ובעזה במקביל. ההתקפות על כ-30 יעדי חיזבאללה דרומית לצידון נמשכו לאורך כל הלילה במאמץ מרוכז של טייסות הקרב של חיל-האוויר. במקביל, סייעו יחידות החיל לכוחות הקרקע בלחימה ברצועת עזה

מאז תחילת מבצע "שכר הולם" בלבנון, הותקפו מהאוויר מעל 100 יעדים. חלק מהם הותקפו הלילה. היעדים שהותקפו כוללים יעדי תשתית בעומק לבנון ובדרומה: סמוך לשעה 22:00 תקף חיל-האוויר מספר גשרים בדרום לבנון וכלי-רכב של החיזבאללה. כשעתיים מאוחר יותר הותקפה עמדה של הארגון ומספר גשרים נוספים ולפנות בוקר תקף חיל-האוויר את מצבורי הרקטות של החיזבאללה ברחבי לבנון.
בשעות הבוקר המוקדמות תקף חיל-האוויר מסלולי טיסה בשדה-התעופה הבינלאומי של לבנון בביירות, המהווה תחנת מעבר ושינוע של אמצעי לחימה ותשתיות לארגון החיזבאללה.

חיל-האוויר ממשיך בביצוע התקיפות בעומק לבנון גם בשעות אלה. בשעות הבוקר דווח כי נפגע מבנה המשמש את תחנת הטלוויזיה של החיזבאללה "אל-מנאר" מתקיפת חיל-האוויר.

בתקיפות השתתפו מטוסי רעם (F-15I) מטייסת "הפטישים" ומטוסי ברק (F-16C/D) מטייסות "הקרב הראשונה", "העקרב", "אבירי הצפון", "הסילון הראשונה" ו"העמק". בנוסף משתתפים בתקיפה גם מסוקי קרב של חיל-האוויר. טייסת "חוד החנית" המפעילה מטוסי בז (F-15) פיטרלה לאורך כל הלילה לאורך גבול לבנון במשימת הגנה על שמי מדינת ישראל. גם בחזית בעזה אשר נפתחה לפני יותר משבועיים, מתנהלת הלחימה ללא הפסקה.

במהלך הלילה תקף חיל-האוויר את בניין משרד החוץ הפלשתיני של ממשלת החמאס הנמצא בצפון הרצועה. לפנות בוקר תקף חיל-האוויר במרכז רצועת עזה חוליית מחבלים חמושים שהיו בדרכם לשגר רקטות קסאם לעבר ישובי ישראל.

 מטוס רעם (F-15I) של חיל-האוויר. צילום: עופר צידון