יומן ארועים

Bookmark and Share
צה"ל פותח במבצע "גשמי קיץ"
צה"ל פותח במבצע "גשמי קיץ", שנועד להביא לשחרורו של החייל החטוף רב"ט גלעד שליט. מטוסי קרב של חיל-האוויר מפציצים שלושה גשרים ותחנת שנאים ומסוקי קרב תוקפים מטרות איכות

סמוך לשעה 01:30 יורים מסוקי קרב חמישה טילים ופוגעים בתחנת שנאים בדרום הרצועה. כתוצאה מכך נותקו אזורים בעזה מזרם החשמל. בנוסף, מטוסי קרב פוגעים בשלושה גשרים במרכז הרצועה.

סרן ג' מספר על השניות לפני התקיפה: "בשל מזג אוויר מעונן יחסית, עשינו מספר יעפים על המטרה בלי לשחרר חימוש משום שלא רצינו להסתכן בהחטאה. בנוסף, הגשר מהווה ציר מרכזי בין צפון הרצועה לדרומה ונסעו עליו מספר רב של כלי-רכב. מספר פעמים חדלנו את התקיפה שניות לפני השחרור כדי לא לפגוע בחפים מפשע. שחררנו פצצה על הגשר. ולאחר שמונה שניות של מתח נראתה הפגיעה המדויקת, שחסמה לחלוטין את היכולת לעבור על הגשר. לא היו פגיעות באזרחים".
יש לציין כי, מטרת תקיפת הגשרים היא ביתור שני חלקי הרצועה ובכך להקטין את הסיכוי שהחייל החטוף יועבר ממקום למקום.

שעה לאחר מכן, נכנסים כוחות קרקעיים לדרום הרצועה ופותחים בירי ארטילרי, בסמוך למקום שבו נחטף גלעד.
מדובר בכניסה הקרקעית הנרחבת ביותר מאז שעזב צה"ל את הרצועה.

כוח קרקעי משתלט על שדה-התעופה בדהניה המהווה נקודת תצפית ושליטה אסטרטגית על אזור רפיח ודרום הרצועה. במקביל, תוקפים מסוקי קרב מסוג פתן (אפאצ'י), של טייסת "מגע הקסם", תשתיות ברצועה.

מטרת התקיפות להקשות ולשבש את פעילות תשתיות הטרור הקשורות במישרין ובעקיפין לחטיפתו של רב"ט שליט. נמשיך לפעול נגד תשתית הטרור ברצועה של מנת להשיב את גלעד לישראל במהרה ובשלום.