יומן ארועים

Bookmark and Share
נחנך מאמן המסוקים בבסיס חיל-האוויר פורסם בתאריך 16.11.2005
הגר שפירא

אתמול (שלישי) נערך הטקס הרשמי של גזירת הסרט מסימולאטור המסע"ר (מסוקי הסער) בבסיס חיל-האוויר במרכז הארץ. בכך העבירה חברת CAE האמריקאית באופן סופי את תחזוקת המאמן לחיל-האוויר.

הטקס נערך בראשותו של מפקד חיל-האוויר האלוף אליעזר שקדי ובהשתתפות נציגים שונים שהובילו את הפרויקט במהלך השנים האחרונות: נציגי חברת CAE והמנכ"ל ג'ון לניו, נציגי הצבא האמריקאי, נציגי חברת ARMADILO ונציגי משרד הבטחון בארץ ובחו"ל. 


המאמן החדש נחשב בין הטובים בעולם, וביכולתו לדמות בצורה מדויקת מגוון רחב של טיסות בשמי הארץ, נחיתה בשטח ותדלוקים באוויר. בנוסף, קל מאוד להחליף את  הפאנלים המדמים את תא הטייס במבנה ולכן בהפרש של שעתיים בלבד, ניתן לדמות לטייס המתאמן מסוק יסעור ולטייס שלאחריו מסוק ינשוף. 

"להכנס למאמן בעל קוקפיט עם תצורה ישראלית ולטוס מעל נוף ישראלי, נראה לנו בעבר כמו חלום. לרשותנו עומד מאמן המסוקים הטוב בעולם ואין לי ספק שתרומתו הרבה תבוא לידי ביטוי אצל טייסי המסוקים כבר בתקופה הקרובה", אומר רס"ן ר', טייס בלק-הוק בעצמו  המשמש כמפקד הסימולאטור.


מדברי מפקד חיל-האוויר: "לעולם הסימולציה יש חשיבות בלתי רגילה לדעתי ולכן אני שואף שלכל מערך תהיה יכולת אימון סימולטיבית".

 
1 | 2 | 3
 

מפקד חיל-האוויר, האלוף אליעזר שקדי, גוזר את סרט הכניסה למאמן. ברקע - ג'ו לניו, מנכ"ל חברת CAE. צילום: הגר שפירא