יומן ארועים

Bookmark and Share
ערב לוחמי צוות-אוויר נערך בבסיס חיל-האוויר תל-נוף פורסם בתאריך 30.09.2005
נועם גוטמן וטלי בן יוסף

אתמול (יום ה') התארחו בבסיס תל-נוף לוחמי צוות אוויר, בשירות סדיר וממערך המילואים, לערב השנתי שהוקדש למען הטייסים, הנווטים ומכונני הטיסה בחיל-האוויר.

הערב נפתח בארוחת ערב חגיגית שהוכנה בחסות הבסיס המארח, ומיד לאחר מכן החלה התכנית האמנותית. ראשון עלה לבמה מפקד חיל-האוויר, האלוף אליעזר שקדי, ונשא את דבריו. "מאורעות השנה האחרונה לא היו פשוטים", אמר האלוף שקדי. "הייתה לחימה אינטנסיבית בטרור הפלסטיני, התמודדות עם ההינתקות, ולבסוף, הצורך לעצב ולייצב את דפוסי ההתנהגות במדינה. בכל אחד מההיבטים הללו, חיל-האוויר לקח חלק גדול וחשוב". על תהליך ההינתקות הוסיף: "חיל-האוויר, כחלק בלתי נפרד מצה"ל וממדינת ישראל, השתתף במהלך חשוב – אולי החשוב ביותר מאז הקמת המדינה – ועשה זאת היטב, כנדרש". לסיכום אמר: "כל אחת ואחד שיושב כאן צריך לדעת: אין קבוצת איכות כזאת של אנשים בשום מקום אחר. ברגע האמת, כשקיום המדינה יועמד למבחן, עלינו מופקדת אחריות גדולה מאוד. אני רוצה לאחל לכם שכולנו נמשיך בשותפות וברעות, באותה עוצמה ובאותה רוח מיוחדת לנו".

מיד לאחר מכן החלה התחרות הגדולה של הערב, בה התמודדו שלושת מערכי הטיסה בחיל-האוויר (קרב, מסוקים, תובלה) על גביע ערב-צ"א, שעובר מידי שנה בין המערכים. כל מערך הופיע בתורו, ושידר קליפים שהופקו בעזרת יחידת שה"ד (שירותי הדרכה) של חיל-האוויר. המופעים החיים כללו שירים מקוריים שנכתבו לאירוע, תלבושות ססגוניות, והרבה הומור.

משהסתיימו הופעות המערכים, הגיעה תורה של ההופעה המרכזית: להקת משינה. הלהקה עלתה לבמה, סחפה את קהל אנשי צוות-האוויר ובני/בנות זוגם, וביצעה מבחר שירים אהובים ומוכרים מהרפרטואר המפואר שצברה לאורך השנים. לאחר ההופעה, הלהקה שבה להדרן אחרון, כאשר מצטרף אליה חבר שישי במספר. נא להכיר – סרן ג', בימים כתיקונם מפקד מרכז הדרכה מאמן ברק וטייס קרב בטייסת "הסילון הראשונה", וכיום, הצלע השישית בלהקה האהובה עליו מילדותו. "תמיד הערצתי את להקת משינה", מספר סרן ג', "והיום ניתנת לי הזדמנות יוצאת דופן לעלות איתם להופיע, ולנגן בקלידים את אחד השירים שלהם. כנער, היו לי בחדר פוסטרים שלהם והייתי מאזין להם ללא הפסקה. בכלל, מוזיקה היא תחביב גדול שלי", הוא אומר ומוסיף בחיוך: "אפשר לומר שהנגינה היא האהבה הגדולה שלי, אחרי טיסה כמובן".

עם תום ההופעה עלה לבמה שנית האלוף שקדי, על מנת להעניק את הגביע הנכסף למערך הזוכה. צוות השופטים, שכלל את האלוף שקדי עצמו ועוד בכירים בחיל-האוויר, קבע לתרועות הקהל: ההופעה של מערך התובלה היא הזוכה. הזוכים משנה שעברה, מערך הקרב, נאלצו לוותר על הגביע ולמסורו למנצחים החדשים, אך הערב הסתיים בהבטחה גדולה לכפר על ההפסד, בערב צוות-אוויר 2006...

 
1 | 2 | 3 | 4 | 5
 
מפקד חיל-האוויר, האלוף אליעזר שקדי מעניק לאנשי מערך התובלה את גביע ערב צוות-אוויר. צילום: טלי בן יוסף