יומן ארועים

Bookmark and Share
נערך מסדר כנפיים לבוגרי קורס טיס מספר 150 פורסם בתאריך 01.07.2005
בטקס שנערך אתמול (חמישי) בבסיס חיל-האוויר בחצרים, הוענקו כנפי טיס לבוגרי קורס-הטיס על-ידי מפקד חיל-האוויר, האלוף אליעזר שקדי.
מתן קרני וטלי בן-יוסף

הטקס נפתח עם כניסת תזמורת צה''ל לרחבה ומיד לאחר-מכן עלו פרחי הטיס מהשלבים השונים של הקורס ורנ''ג צ'ארלי סוויסה, רס"ר המשמעת של בית-הספר לטיסה אשר פיקד על המשמר. אז הגיע תורם של בוגרי קורס- הטיס הנוכחי. לאחר מסע מפרך של שלוש שנים הם עולים בפעם האחרונה כפרחי טיס לרחבת הטקס ומשם יצאו כטייסים.
האירוע התקיים בראשות שר הביטחון מר שאול מופז, הרמטכ''ל רב-אלוף דן חלוץ ומפקד חיל-האוויר האלוף אליעזר שקדי. האלוף שקדי ציין בדבריו: ''ערך הכנפיים הוא סמלי והאדם הוא המנצח בסופו של דבר, אני סומך עליכם ומאמין בכם, טוסו בבטחה וחזרו בשלום''. גם שר הבטחון והרמטכ"ל בירכו את בוגרי הקורס ואיחלו להם הצלחה רבה בהמשך דרכם כמגיני ולוחמי המדינה.
לאחר כן התקיים מפגן אוויר כנהוג בכל סיום קורס-טיס. תחילה הגיעו ארבעה מטוסי צוקית של הצוות האירובטי אשר הפגינו יכולת ושליטה מדהימים באוויר לאורך כל האירוע. גם מטוסי העבר נטלו חלק באירוע: הספיטפייר השחור של האלוף עזר ויצמן ז''ל ומטוס הסטירמן השחור הוכיחו כי הם עדיין בעלי יכולת טיסה טובה ומרשימה. לאחר התצוגה קצרה חולקו כנפי הטייס לבוגרי הקורס על ידי האלוף שקדי ומפקד בית-הספר לטיסה, אל"ם נ'. זה הוא הטקס המאה במספר שמתקיים בבית-הספר לטיסה בבסיס חיל-האוויר בחצרים.
לאחר זריקת הכובעים המסורתית פינו בוגרי הקורס ופרחי הטיס את רחבת האירוע תוך כדי ביצוע תרגילי סדר קרקעיים בניצחו של רנ''ג צ'ארלי סוויסה. כעת הופיעו בשמיים כלי- הטיס החדישים ביותר של חיל-האוויר ומיטב הטכנולוגיה והעוצמה של החיל הופגנו בטיסות ראווה של מטוסי הרעם (F-15I) והסופה (F-16I). גם מערך המסוקים של החיל תפס חלק נכבד באירוע כאשר מסוקי היסעור והינשוף (בלק-הוק) הורידו את לוחמי יחידת החילוץ והפינוי בהיטס (669) לשטח ולאחר מכן פינו אותם. עוד השתתפו במטס מסוקי הצפע (קוברה) ומסוק השרף(אפאצ'י לונגבאו). גם מטוסי התובלה הכבדה של החיל לקחו חלק באירוע ביניהם הקרנף (הרקולס) והראם (בואינג 707). לקראת סיום האירוע צפה הקהל בתצוגת אש. האירוע נחתם בטיסה אחרונה של הצוות האירובטי.
בהצלחה לדור הטייסים החדש.

 
1 | 2 | 3 | 4 | 5
 
בוגרי הקורס בזריקת הכובעים המסורתית. צילום: ליאור דיין