יומן ארועים

Bookmark and Share
הנשיא העניק תעודות ליחידות המצטיינות במילואים פורסם בתאריך 26.05.2005
נינה מינדרול

אתמול (יום רביעי) אחר הצהריים, נערך הטקס הראשון מתוך סדרה של ארועים לכבוד יום ההוקרה למערך המילואים המתקיים ב-29 במאי. במהלך הטקס החגיגי, אשר נערך במשכן הנשיא בירושלים, העניק נשיא המדינה משה קצב תעודת הוקרה לשבע-עשר יחידות מצטיינות בצה"ל, ביניהן יחידת נ"מ של חיל-האוויר. היחידה נבחרה מתוך יחידות המילואים של חיל-האוויר כיחידה מצטיינת בעלת הישגים רבים באימונים ובתרגילים.

בארוע נכחו נשיא המדינה, מר משה קצב ואישתו גילה, שר הביטחון, שאול מופז, ראש המטה-הכללי, רב-אלוף משה (בוגי) יעלון, קצין המילואים הראשי, תא"ל אריאל היימן וסגן שר הבטחון, מר זאב בוים. בנוסף השתתפו קצינים בכירים מיחידות רבות בצה"ל ביניהם מפקד כוחות הנ"מ, תא"ל אילן ביטון, ראש אגף כח אדם (אכ"א), האלוף אלעזר שטרן ונוספים.

"יום ההוקרה למערך המילואים הוא ביטוי של הערכה ותמיכה של מדינת ישראל ואזרחיה לחיילי המילואים", אמר נשיא המדינה בנאומו, "אתם, משרתי המילואים, מגשימים ערך לאומי עליון והוא ההגנה על הבית ועל המדינה". לאחר שסיים הנשיא קצב את דבריו החלה הענקת תעודות ההוקרה ומפקדי היחידות הוזמנו איש איש בתורו לקבל את התעודה בשם חייליהם. לאחר כמה מילים של מנחה הטקס על פעילותה של היחידה, ניגש מפקד יחידת הנ"מ, אל הנשיא לחץ את ידו ואת ידי הנכבדים הנוספים וקיבל את התעודה בה זכו הוא וחייליו.

בהמשך נשא דברים גם שר הבטחון שאמר כי: "הבחירה ביחידות המצטיינות הייתה קשה מאוד כיוון שמערך המילואים בצה"ל ראוי כולו להצטיינות". אחריו ביטא הרמטכ"ל את הוקרתו והערכתו למערך המילואים ולסיום עלה לדבר בשם כל היחידות המצטיינות מפקד גדוד "כרמלי" מאוגדת עמוד האש, סא"ל צחי ברדר. הטקס נחתם בשירת התקווה.

 
1 | 2 | 3
 
נשיא המדינה, משה קצב מעניק למפקד יחידת הנ"מ את תעודת ההוקרה. צילום: אנסטסיה אנפילובה