יומן ארועים

Bookmark and Share
כנפי הזהב הוענקו לותיקי צוות האוויר בחיל-האוויר פורסם בתאריך 24.02.2005
תגיות: טקסים ואירועים , כנפי הזהב
בטקס ניתן אות הוקרה לבוגרי קורסי הטיס הראשונים

בטקס שנערך אתמול (רביעי), בבית חיל-האוויר בהרצליה, זכו ותיקי הטייסים והנווטים של החיל לאות הוקרה על פעילותם הרבה במהלך השנים. כנפי הזהב מוענקות לותיקי החיל לציון יובל לסיום קורס-הטיס. בטקס, אותו פתחה להקת חיל-האוויר, הוענקו הכנפיים לבוגרי קורסים מספר 1-, 2-, 1, 2, 3 ו-4.

בין מקבלי הכנפיים: האלוף (מיל') דן טולקובסקי והאלוף (מיל') עזר ויצמן, מפקדי חיל-האוויר בעבר. האלוף (מיל)' דן טולקובסקי אמר: "זוהי יוזמה יפה ומכובדת מצד חיל-האוויר לקיים אירוע שהוא כה מרגש ועמוק". בקרב המוזמנים שקיבלו את הכנפיים נכחה גם רינה לווינסון, אשר הייתה בין הטייסות הראשונות של החיל. כנפי הזהב הוענקו גם למשפחתו של אלוף (מיל') מרדכי (מוטי) הוד ז"ל, לשעבר מפקד חיל-האוויר.

לרבים ממקבלי אות ההוקרה קיים דור שני ושלישי בחיל. בנו של אל"ם (מיל') צחי יבנה מקורס-טיס מספר 1, המשרת כיום בתפקיד בכיר בחיל-האוויר הוא אחד מדור ההמשך. "הגיוס שלי לקורס טיס היה מובן מאליו תמיד הערכתי את אבי וראיתי בו מודל לחיקוי. אני שמח שמשפחתי היא חלק ממשפחת חיל-האוויר", ציין הבן.

מפקד חיל-האוויר, האלוף אליעזר שקדי נשא דבריו ואמר "אני מודה שאני מתרגש. זוהי פתיחת מסורת של הענקת כנפי הזהב. אנחנו מסתכלים עליכם ומצדיעים לכם. מחיל-האוויר לא נפרדים אף פעם, לא אתם ולא המשפחות שלכם". בנוסף שלח שקדי איחולי החלמה מהירה לעזר ויצמן, אשר בתו נכחה בטקס וקיבלה את כנפי הזהב בשמו.

עוד הוסיף מפקד חיל-האוויר ברכות למפקד חיל-האוויר הקודם, האלוף דני חלוץ, "איחולים לרמטכ"ל הבא של צה"ל. חלוץ - איש חיל-האוויר הראשון שמונה להיות רמטכ"ל בישראל באחת התקופות הקשות והמשמעותיות של צה"ל. אנחנו סומכים עליך ומאמינים בך"

הטקס נחתם בשיר "היה לי חלום", אשר ביצעו בהפתעה נציגי משפחות מקבלי הכנפיים עבור מקבלי האות.

 
1 | 2 | 3
 

מפקד חיל-האוויר, האלוף אליעזר שקדי מעניק את אות כנפי הזהב לבתו של אלוף (מיל') עזר ויצמן