יומן ארועים

Bookmark and Share
צבא ארה"ב מרכז כוחות כהכנה לפריצה למרכז בגדד פורסם בתאריך 06.04.2003
הקרב על מרכז העיר בגדד עומד להיפתח:

הצבא האמריקאי מקיף את העיר משלושה כיוונים, ומתכונן לכניסה הקרקעית הרחבה לתוכה. כלי-טיס של בעלות הברית פועלים בשמי העיר מסביב לשעון, כדי לסייע לכוחות שעל הקרקע.

אתמול, לראשונה מאז פתיחת המלחמה, נכנסו כוחות אמריקאים למרכז העיר: טור משוריין אמריקאי ערך "פטרול אלים" בבירה, והכוחות, שכללו כמה עשרות טנקים וכלי-רכב משוריינים, השמידו שריון וכלי-רכב עיראקיים לפני ששבו לשטח שדה התעופה הבינלאומי של העיר, שנכבש כבר שלשום. לטענת הצבא האמריקאי, בפשיטה נהרגו כאלף חיילים עיראקיים - לעומת חלל אמריקאי בודד. שר ההסברה העיראקי הכחיש את הטענות, ואמר בתגובה כי דווקא המשמר הרפובליקני העיראקי הוא שערך מתקפת נגד על אזור שדה התעופה, "מחץ את האויב", כדבריו, והרג מאות חיילים אמריקאים. בפנטגון אומרים כי כ-70 אחוז מסדר הכוחות של המשמר הרפובליקני הושמדו, ושכוח עילית של סדאם חוסיין איבד למעשה את יכולתו לתפקד ככוח לוחם ומאורגן.גם הלילה נשמעו הדי התפוצצויות עזים בבגדד – תוצאה של ירי ארטילריה ותקיפות מטוסי בעלות-הברית. סוכנויות הידיעות מדווחת על חיילים עיראקיים רבים, המשתייכים לכל הזרועות הלוחמות של הצבא העיראקי ושירותי הביטחון של המדינה, שנאספים במרכז העיר כדי להתנגד לכוחות האמריקאים.

הצבא האמריקאי מדווח גם כי תושבים רבים של הבירה העיראקית נמלטים ממנה צפונה, ובהם גם בכירי מפלגת הבעת'.

אירועים בולטים נוספים:

הטלוויזיה העיראקית שידרה אתמול תמונות חדשות של סדאם חוסיין. באחד מהקטעים, שלא ברור מתי צולמו, נראה סדאם מסייר ברחובות בגדד ומעודד את התושבים להילחם. בשני הוא נראה מנהל ישיבה של ראשי המשטר בעיראק, כאשר לצדו שני בניו – עודאי וקוסאי.

במערכת הביטחון בישראל נשמרת רמת הכוננות הגבוהה, לאחר שאיום הטילים ממערב עיראק לא הוסר כליל באופן רשמי.

עיראק טוענת כי מאות שרידי הגופות שהתגלו אתמול באזור בצרה על ידי הצבא הבריטי הם של חיילים עיראקיים, שנהרגו במהלך מלחמת איראן-עיראק בשנות ה-80.

שני טייסים של חיל הנחתים האמריקאי נהרגו אתמול, בהתרסקות מסוק קוברה בשטח עיראק.

שיעור התמיכה בנשיא בוש בארצות-הברית ממשיך לטפס: מסקרים שנערכו עולה כי 85 אחוז מהאזרחים האמריקאים תומכים בנשיא. קרוב ל-50 אחוז אומרים כי המלחמה מוצדקת גם אם בסופו של דבר יתברר כי בידי המשטר העיראקי אין נשק להשמדה המונית.