בטאון חיל האוויר

ביטאון
גליון 125 (226) 01/02/99

עסקי אוויר

חיל-האוויר בוחן את החלפת כל מטוסי התובלה הבינוניים

תגיות: מערך התובלה

בימים אלה נבחנת בחיל-האוויר האפשרות להחליף את כל מטוסי מערך התובלה הבינונית.

ליאור שליין

על מערך התובלה הבינונית מוטל מיגוון רב של משימות, מלבד תובלה. כיום, מושתת המערך על סוגים שונים של מטוסים, חלקם מיושנים. הכוונה היא לבסס בעתיד את המערך על מטוס אחד או שניים, שיתנו מענה הולם לכל הצרכים ויאפשרו גמישות במשימות.
"בשנה וחצי האחרונות ביצענו עבודה מעמיקה לגבי המערך ובחנו לאן צריך להתקדם איתו", מסביר סא"ל עמית, ראש ענף מטוסים במחלקת אמצעי לחימה. "חלק מהסד"כ ישן ואנחנו צריכים לפעול כדי להחליפו.
"בעיה נוספת היא ההיבט התחזוקתי. מערך קטן מצריך שובל לוגיסטי רחב כדי לתמוך בו - חלקי חילוף, התמחות של אנשים, דרגי אחזקה, הכשרות של צוות-אוויר.
"התפיסה שגיבשנו מתבססת על מטוס אחד או שניים לכל היותר, עם ורסטיליות וגמישות במשימה, בדומה למערך הקרב. מטוס קרב יכול להמריא לפיריט ראשון למשימת אוויר-אוויר עם טילים ולפיריט שני בתצורת אוויר-קרקע עם פצצות.
"כרגע הנושא נמצא בדיונים לקראת קבלת החלטות לגבי תהליכי רכש, שתתקבלנה בשנה הקרובה. צפוי שמימוש התוכנית לא יבוצע במהלך אחד, אולם חשוב שהמהלך הראשון שיבוצע יהווה חלק מהתוכנית הכוללת".

עוד באותו מדור

ראש מטה חיל-האוויר ביקר בטייסת ה-F-16 הירדנית

תא"ל אבנר נווה, ראש מטה חיל-האוויר, ערך בתחילת חודש פברואר ביקור רשמי ראשון בירדן.

תקיפה מבצעית ראשונה למטוסי הרעם

ב-11 בינואר יצאו זוג מטוסי רעם (F-15I) מטייסת "הפטישים" לתקיפה באיזור סוג'וד הנטושה. זו היתה התקיפה המבצעית הראשונה של הטייסת, שהוקמה לפני שנה. את המטוס המוביל הטיס רס"ן חגי, שהיה סגן מפקד הטייסת.