בטאון חיל האוויר

ביטאון
גליון 125 (226) 01/02/99

עסקי אוויר

תקיפה מבצעית ראשונה למטוסי הרעם

תגיות: רעם (F-15I) , טייסת "הפטישים"

ב-11 בינואר יצאו זוג מטוסי רעם (F-15I) מטייסת "הפטישים" לתקיפה באיזור סוג'וד הנטושה. זו היתה התקיפה המבצעית הראשונה של הטייסת, שהוקמה לפני שנה. את המטוס המוביל הטיס רס"ן חגי, שהיה סגן מפקד הטייסת.

נועם קרן צילום: אמיר מודן

את התקיפה המבצעית הראשונה של מטוס הרעם תיאר סרן אמיר, שהיה הנווט במטוס המוביל: "זו היתה טיסה לא מסובכת, הגיחה נמשכה ארבעים דקות, היתה לנו ראות טובה ולא היו בעיות מזג-אוויר. אחרי שהתקפנו את המטרה עם נשק מונחה, ראינו שהיו לנו פגיעות טובות מאוד.
"עבורי זו היתה התקיפה הראשונה שביצעתי בלילה. בעבר טסתי בטייסת F-15, אבל לרעם יש יכולות ומערכות נשק מתקדמות שאין למטוסים אחרים. אני בהחלט יכול לומר שזו היתה חוויה".
מספר ימים לאחר התקיפה הראשונה של הטייסת, מטוסי הרעם הוזנקו לתקיפה נוספת בלבנון. טייסת "הפטישים" קיבלה את כשירותה להיות "מבצעית תקיפה" מאז ה-1 בינואר השנה.

עוד באותו מדור

מסוקי בלק-הוק יוכלו לתדלק באוויר

תהליך השבחה מקיף למסוקי הבלק-הוק החל לפני כחודש ביחידת האחזקה האווירית של חיל-האוויר. במסגרתו תותקן במסוקי הבלק-הוק החדשים מערכת תידלוק אווירי, מינשאים למכלי דלק נתיקים ועוד.

חיל-האוויר הקים "צוות חלל"

חיל-האוויר הקים לאחרונה "צוות חלל", שתפקידו לבחון דרכים עתידיות לניצול החלל. הצוות ימליץ על אמצעים לווייניים, שיתאימו לדרישות המבצעיות של חיל-האוויר, לצורך יישומם בעתיד.