בטאון חיל האוויר

ביטאון
גליון 189 01/10/09
לגליון זה מצורף לוח שנה.

עסקי אוויר

צל"ש לפרמדיק 669 על פעילותו ב"עופרת יצוקה"

תגיות: יחידת 669 , עופרת יצוקה , טקסים ואירועים

שמונה חודשים לאחר סיומו של מבצע "עופרת יצוקה", אישר הרמטכ"ל, רב אלוף גבי אשכנזי, הענקת שבעה צל"שים ללוחמים שהשתתפו בקרבות. בין הלוחמים המעוטרים, רב סמל (מיל') זיו, פרמדיק מוטס ביחידת הפינוי והחילוץ בהיטס של חיל-האוויר (669)

גל גולדשטיין

ב-14 בינואר השתתף רס"ל (מיל') זיו בפעולת חילוץ, שבמהלכה טיפל בסג"ם אהרון קרוב, קצין צנחנים שנפצע אנוש מפיצוץ מטען במחנה הפליטים שאטי. זיו החדיר לפצוע צינורית הנשמה דרך חתך בצוואר, תוך כדי טיסה מבצעית במסוק ובחושך כמעט מוחלט – ובכך הציל את חייו של סג"ם קרוב.

"הופתעתי כששמעתי על הצל"ש, אבל זה כמובן גרם לי להתרגשות גדולה לצד תחושה של אחריות כבדה שמונחת על הכתפיים", מספר זיו. "זו גאווה גדולה עבורי ועבור היחידה שלי. הצל"ש הזה שייך לכל צוות המסוק שהיה איתי במשימה הזו: לטייסים, למכונאים המוטסים, לרופא וללוחמים – כולנו היינו שם יחד". בנימוקי ההחלטה להעניק לו ציון לשבח נכתב: "רס"ל (מיל') זיו הפגין דבקות במשימה, אומץ לב, מקצועיות, נחישות וקור רוח". על כל אלה יקבל זיו צל"ש ממפקד בסיס תל-נוף.

עוד באותו מדור

שיחות עם אסף

קפאתי במקומי, מסרב לקבל. הדמות של אסף קפצה לנגד עיני והרגע ההוא של אילן חזר. תחושה של אסון, רגע מצמרר שאני זוכר לא מעט כמוהו בימים עברו
מתחילה לצלם מלמעלה. מטוס סופה

הבז לא לבד: גם הסופה מתחילה לבצע צילום אנכי

מטוסי הסופה (F-16I) יצוידו בקרוב במערכת צילום דיגיטלי חדשה, שתשמש אותם בביצוע משימות צילום אנכי