בטאון חיל האוויר

ביטאון
גליון 166 (267) 28/12/05

עסקי אוויר | לתת כנף

חיל-האוויר בקהילה

ליאת בלומברגר

הצלחה משותפת

חיילי יחידות שונות בחיל–האוויר מסייעים לתלמידים מרמלה ולוד בלימודיהם, בפרוייקט חונכות אישי שהחל בפקס אחד שהגיע אל שולחנו של הרמטכ"ל הנוכחי רא"ל דן חלוץ, עוד כשהיה מפקד חיל–האוויר

פרוייקט "אישי מצליח"

כבר שש שנים שחיילי "הפנינה הכחולה" בצריפין משתתפים בפרוייקט "אישי מצליח". בפרוייקט לוקחים חלק כ–50 חיילים, נגדים וקצינים מבסיס צריפין, יחידת המיחשוב בחיל–האוויר ויחידת "להב". אחת לשבוע  הם מפנים שעתיים מזמנם על–מנת לחנוך באופן אישי תלמידי תיכון מבתי–ספר ברמלה ולוד. הפרוייקט הוא פרי יוזמה של רפי עמיחי, אזרח מן השורה, שמספר שהכל התחיל בפקס אחד למח"א דאז, הרמטכ"ל דן חלוץ: "הצעתי למח"א לארגן את ההתאמה, שידוך של בסיסים של חיל–האוויר לבתי–ספר. הצעתי לו להצמיד קצינים וחיילים לתלמידים מערים סמוכות לבסיסים. שלחתי את הפקס וזהו. ערב אחד התקשר אל"ם יעקב בורטמן, המפקד הקודם של בסיס בצריפין וכיום ראש מחלקת מטוסים. הוא שמע על הרעיון ורצה להתחיל. לאחר חודשיים העסק התחיל לעבוד". כל תלמיד בכיתה י"א או י"ב מקבל חונך קבוע שעוזר לו במתמטיקה או אנגלית.

עד עכשיו נוחל הפרוייקט הצלחה רבה והמרוויחים העיקריים ממנו הם התלמידים. "זה עוזר לי מאוד, עשיתי רק שיעור אחד ואני כבר מרגישה שיפור", מספרת מיטל גלסורקר, תלמידת י"א המשתתפת בפרוייקט. "צריך להמשיך את זה עוד הרבה שנים, זה ממש עוזר". עמיחי מוסיף: "יש לנו מעקב אחר כל תלמיד באיזה ציון ובכמה יחידות הוא מתחיל, איך הוא באמצע ובסוף השנה אחרי בחינות הבגרות, יש לנו את תוצאות הבחינות. החבר'ה שלומדים פה עוברים טוב את הבגרות. יש שיפור, יש חיזוק ויש תוצאות". בעקבות ההצלחה הרבה לה זכה, התרחב הפרוייקט מעבר לחיל האוויר וכיום משתתף בו חיל הרפואה ובעתיד תשתתף גם התעשייה האווירית. 

"כל תחום ההתנדבות למען הקהילה אצלנו הוא לא פעילות חד פעמית", אומר רס"ן חונן קריספל, מפקד גף שפ"י (שירותי פרט יחידה) בבסיס היחידה בצריפין. "יש פה רצינות של מפקדים וחיילים בהבנה שהתנדבות למען הקהילה זה חלק מהתרומה שלנו למדינה מעבר לתפקידנו הצבאי. האנשים עושים את זה במוטיבציה רבה, ההתנדבות פה גדלה משנה לשנה והדלק שלנו הוא ההישגים של התלמידים".

החיילים המשתתפים בפרוייקט אף זכו להכרת מדינת ישראל בפועלם החשוב. בחודש יולי השנה קיבלו היחידות את פרס "המנהל הטכנולוגי של מדינת ישראל" מטעם יושב ראש הכנסת בטקס חגיגי. "היה טקס מרגש מאוד בכנסת", אומר קריספל, "הוא בהחלט נתן לנו הוקרה אמיתית על הפעילות הזו".

עוד באותו מדור

צילום: רובי קסטרו

"אנחנו עולים במעלה המדרגות הנעות היורדות"

עם סיום תפקידו כראש מטה חיל–האוויר, מספר תת–אלוף עידו נחושתן על חשיבותו של תפקיד הרמ"ט, על בניין זרועו הארוכה של חיל–האוויר, על המהפכה באסטרטגיית ניהול הידע בחיל ועל האנשים שעושים את הכל כל הזמן.
לפני

חיל–האוויר תקף בלבנון

טייסות הקרב של חיל–האוויר הובילו את תגובת צה"ל למתקפת הירי של חיזבאללה ב–21 בנובמבר. מטוסי ברק (F-16C/D) ורעם
(F-15I), וגם מסוקי אפאצ'י, קוברה, בלק–הוק ויסעור חזרו לאחר הפסקה ממושכת למלא את שמי הצפון ולבצע פעילות מבצעית תקיפה כנגד החיזבאללה. דיווח מפורט