בטאון חיל האוויר

ביטאון
גליון 162 (263) 23/04/05

עסקי אוויר

שרי שוב איתנו

לפני שלוש שנים, בערב פסח התשס"ב, נפצעה סגן שרי בן-ארויה, קצינת מודיעין בחיל-האוויר, בפיגוע הקשה שאירע במלון "פארק" בנתניה. היא ספגה פגיעת רסיס, שחדר דרך עינה הימנית ופגע במוח. אביה נהרג במקום.

טל בר-אל

לפני מספר חודשים, לאחר שלוש שנים של שיקום אינטנסיבי שכלל ניתוחים וטיפולים רבים, חזרה שרי לשירות בחיל-האוויר. היא בת 23, סובלת משיתוק בפלג גופה הימני ואינה רואה בעין אחת, אך אינה מוותרת על הרצון לחזור לחיים נורמליים. "היה לי כיף בצבא לפני הפיגוע, והביקורים הרבים של קצינת הנפגעים גרמו לי לרצות לעסוק בתחום השיקום", מספרת שרי. "האלוף דני חלוץ, שגם ביקר אותי פעמים רבות, דאג לכך שמשאלתי תתגשם".

ואכן, עם חזרתה לחיל-האוויר, הוצבה שרי לשירות כקצינה בענף נפגעים. היא עוזרת לחיילים שנפגעו בנסיבות שונות ומלווה אותם בתהליך השיקום, ממש כפי שלוותה בעצמה. "רציתי לתרום ולעזור לאנשים", היא מסבירה את בחירתה בתפקיד. "כל שבוע אני מגיעה לבית לוינשטיין, פוגשת את החיילים שלי, יושבת ומדברת איתם ודואגת לשלומם. מבחינתי, זו סגירת מעגל".

עוד באותו מדור

רס"ב ראובן קובץ'. צילום: ליאור דיין

נפרדנו כך

בסיס חיל-האוויר לוד נפרד בחודשים האחרונים משניים מהאנשים שהפכו עם השנים למיתוסים בבסיס. בחודש פברואר פרש משירות רס"ב זאב חמו (47), ששימש כרס"ר המשמעת בגף הגנה קרקעית של הבסיס וסיכם 29 שנות שירות בחיל-האוויר, בהן תמך במאות חיילות וחיילים, וזכה בעשרות תעודות הצטיינות והוקרה. בתחילת חודש מארס נערך טקס פרידה לאחד מוותיקי החיל, רס"ב ראובן קובץ' (53), מפקד מסוף המטענים של יחידת ההעמסה. קובץ', שהתגייס בשנת 1970, חתם בזאת קריירה ארוכה בחיל, רוויה בפעילות ענפה שלא חדלה להוות את הציר המניע של חייו.

"תאונות הדרכים הן הגורם המרכזי לנפגעים בחיל-האוויר"

מאבקו של חיל-האוויר בתאונות הדרכים הולך ומתגבר. בתקופה הקרובה יותקנו בכחמישים מכלי הרכב של החיל קופסאות שחורות, שיתעדו את מהירות ואופן הנהיגה. במקביל, יוכשרו בקרוב אנשי קבע שידריכו נהגים צעירים באופן אישי כחלק מהידוק שיתוף הפעולה עם עמותת "אור ירוק". ראיון מיוחד עם סא"ל משה, ראש ענף בטיחות קרקעית בחיל-האוויר, אחרי יותר ממאה הרוגים בכבישי ישראל מאז תחילת השנה