בטאון חיל האוויר

ביטאון
גליון 161 (262) 22/02/05

עסקי אוויר | אנשי חיל-האוויר למען הקהילה

עט לתת

טלי בן-יוסף

חג באסיף

חיילי ינ"ט עוזרים לילדי המרכז הלימודי "אסיף" בפעילויות שונות ואף חגגו עמם את חג החנוכה האחרון

במשך כשלוש שנים מבקרים חיילי ינ"ט (יחידת ניסוי טילים) מבסיס פלמחים קבוצה של 85 תלמידים בעלי בעיות מוטוריות במרכז הלימודי "אסיף" הממוקם בסמוך לבית החולים "אסף הרופא".

הקשר בין היחידה למרכז הלימודי נוצר לפני כשלוש שנים על-ידי רס"ם קובי מרש מהגף הטכני בינ"ט ששמע על המקום דרך חברה והחליט ששם הוא מעוניין שהיחידה תשתלב, תפעל ותתרום. מאז מגיעים כעשרה חיילים אחת לשבועיים למרכז ומעבירים לילדים פעילויות שונות. החיילים נרתמים לעזור בכל הקשור במחשבים, תוכנות ופעילות ממוחשבות לילדים. בנוסף, מלווים החיילים את אותה קבוצת ילדים בפעילויות שונות כמו ימי ספורט, סיורים שונים ועוד. כאשר מגיעה קבוצת החיילים מינ"ט למרכז "אסיף" החיילים משתלבים בעבודות השונות של הילדים ומתאימים את עצמם לצרכיהם השונים.

בחג החנוכה הגיעו החיילים למרכז "אסיף" וחגגו עם הילדים את החג, העבירו להם פעילויות שונות, שיחקו איתם והמשיכו בעבודת המחשב המתמדת ללימוד הילדים. סגן סיוון הכוכבי, שלישת ינ"ט: "הילדים משפרים את היכולות המוטוריות שלהם ומתפתחים וזה תענוג להיות עדים לכך".

עוד באותו מדור

"הפעילות בתקופת ההתנתקות תהיה בהיקפים גדולים יותר ועם משמעויות אחרות", אומר סגן מפקד טייסת מסק"ר. מסוק אפאצ'י באוויר. צילום ארכיון

חיל-האוויר נערך ליישום תכנית ההתנתקות

סדנת אימון לפעילות בשטח מאוכלס, תרגיל לקראת הסלמה אפשרית בגבול הצפון והכנה משותפת עם משטרת ישראל. כך נראית תכנית האימון המעודכנת של חיל-האוויר לחודשים הקרובים, לקראת מבצע "שבת אחים", ביצוע תכנית ההתנתקות שצפוי להתרחש בקיץ הקרוב. "המוכנות לתהליך ההתנתקות וליום שאחריו היא בראש נושאי האימון של חיל-האוויר לתקופה הקרובה", אומר אל"ם ר', ראש מחלקת הדרכה בחיל-האוויר. רס"ן ש', סגן מפקד טייסת מסק"ר: "אנחנו נערכים לחודשיים רצופים באוויר"
מסוגל לשאת מטעדים ואמצעי חוזי מורכבים יותר מאלה של הסרצ'ר-2. ה"מחץ". צילום: התעשיה האווירית

נבחנת האפשרות: חיל-האוויר יצטייד בכטב"ם מסוג חדש

לאחר שורה של דיונים שנערכו במטה החיל, החל לאחרונה משא-ומתן לרכישתם של כטב"מים מסוג "מחץ" ("HERON"), מתוצרת התעשיה האווירית. אם תיחתם העסקה, ייקלטו המטוסים הראשונים בטייסת כבר במהלך השנה הקרובה