בטאון חיל האוויר

ביטאון
גליון 153 (254) 01/10/03

עסקי אוויר

מטוס חדש - פאץ' חדש

אור יעקב

בטייסת המיון של האקדמיה לטיס בחצרים כבר התרגלו לחידושים. רק לפני כשנה נקלטו בטייסת מטוסי הסנונית החדשים, שמחליפים את מטוסי הפייפר, ועכשיו גם פאץ' חדש הגיע לטייסת, עם סמל מערך מטוסי הסנונית בחיל - האוויר.

כזכור, על מסלול הנחיתה בבסיס חצרים נחתו בשנה האחרונה מטוסי הסנונית החדשים שמפעילה טייסת המיון באקדמיה לטיס, בה נערכים המיון וההדרכה לחניכים בשלבים המוקדמים של קורס - הטיס. הפאץ' החדש יצטרף לפאץ' האקדמיה לטיס, שכבר מעטר את סרבליהם של צוותי - האוויר והקרקע בטייסת.

ועוד חידוש בטייסת המיון: בימים אלו נבדקת האפשרות שמטוס הסנונית ישמש בעתיד גם בשלב ה"צ'ק קרב", שמתבצע היום על מטוס הצוקית. בשלב זה, שמתקיים לאחר השנה הראשונה בקורס, נבחנים החניכים ומתקבלת ההחלטה מי מהם ימשיך במגמת קרב ומי יוסב למגמות אחרות או יודח מהקורס. בכל מקרה, ימשיך מטוס הצוקית הוותיק לשרת באקדמיה לטיס כמטוס האימון המרכזי לחניכי מגמת הקרב בשלב ה"ראשוני" של קורס - הטיס.

עוד באותו מדור

מלמעלה למטה: המטרה לפני פגיעת הפצצות וברגעי הפיצוץ

"מהקוקפיט אפשר היה לראות בבירור את האורות של דמשק"

שעות ספורות לאחר הפיגוע המחריד שביצעה מחבלת הג'יהאד האיסלאמי במסעדת "מקסים" בחיפה, שבו נרצחו 20 ישראלים, נשלפה תוכנית מגירה שהוכנה מבעוד מועד. המטרה: השמדת מחנה אימונים של אירגוני הטרור האיסלאמיים סמוך לדמשק, עמוק בתוך שטח סוריה. השיטה: מטוסי F-16 יחדרו מתחת לאף של המכ"ם הסורי, ויתקפו באישון לילה. התוצאות: היעד מושמד כליל. סיפורה המלא של הגיחה הבלתי-שגרתית
אל משטח מיוחד תחובר חצובה, ועליה יורכב כלי הנשק. מסוקי בלק-הוק

חשיפה: עמדות צלף יותקנו במסוקי הבלק-הוק

בחיל-האוויר בוחנים דרכים לשפר את יכולת הצליפה ממסוקי הבלק-הוק, ובין השאר שוקלים להתקין בהם משטח ייעודי לצלף, הכולל עמדת נשק וכיסא, שמצוידים בבולמי זעזועים, ומאפשרים ירי יציב לעבר כל מטרה על הקרקע