בטאון חיל האוויר

ביטאון
גליון 156 (257) 25/04/04

עסקי אוויר

חניכי בית הספר לכטב"מ יתאמנו על סרצ'ר–2

כמעט שלוש שנים לאחר שהוקם במחנה עין שמר של חיל–האוויר, בית הספר לכטב"מ (כלי טיס בלתי מאויש) משנה את מתכונתו. המחזור השישי של קורס מטיסי הכטב"מ בבית הספר, שיחל את הכשרתו בחודש יולי הקרוב, יעשה זאת כבר במעונו החדש, ובקורס ייערכו שינויים רבים, שצפויים לשפר את אופן הכשרת המטיס.

גיל שני

בית הספר לכטב"מ ייקלט בגוף חדש, שייקרא "בית הספר לכטב"מ ומאמנים", ויכלול בנוסף לבית הספר, את מאמן הטיסה של מסוקי הסער (הינשוף והיסעור) ואת הסימולטור החדש של הסרצ'ר–2, עליו יתאמנו חניכי קורס המטיסים. אבל, בכך לא מסתכמים השינויים: בניגוד לנעשה עד היום, הלימודים המעשיים בבית הספר יתבצעו על הסרצ'ר–2, הכטב"מ המופעל על ידי טייסת "המזל"טים הראשונה". "הכוונה היא להכשיר את החניכים על הכטב"מ שאותו יטיסו במהלך שירותם", מסביר סא"ל יזהר, מפקד בית הספר. "עד היום, הכשרנו אותם על זהבן במהלך הקורס, ומיד לאחריו היה צורך בהסבה, שתכשיר אותם בהטסת סרצ'ר. עכשיו התהליך קצר ויעיל הרבה יותר.

"הכוונה שלנו היא להפוך להיות אירגון ההדרכה הטוב ביותר בתחום המאמנים וההכשרה", אומר יזהר. "אנחנו יוצאים לדרך חדשה והרף מכוון למקומות מאוד גבוהים".

עוד באותו מדור

חיל–האוויר יקיים אימונים משותפים עם נאט"ו

מטוס AWACS של נאט"ו נחת בישראל בתחילת השנה וערך טיסת הדגמה לטייסים מטייסת "הדקוטה", שתפעיל את מטוסי הבקרה החדשים של חיל–האוויר. עכשיו מחכים בארץ לביקור הבא של המטוס ולתחילתם של אימונים משותפים סדירים

"הגאלפסטרים הוא פשוט עולם חדש"

תהליך קליטתם של מטוסי הגאלפסטרים בחיל–האוויר ממשיך להתקדם. במהלך חודש פברואר ערך טייס ישראלי אימון ראשון בסימולטור המטוס במפעלי היצרנית בארה"ב. לקראת סוף השנה צפוי לנחות בישראל המטוס הראשון